Kurucumuz Hakkında

 

Kurucumuz Mehmet Kazık’ın özgeçmişi:

20.06.1963 yılında Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde doğdu, ilk öğretimini merkez ilköğretimde aldı.Orta öğretimini Nazilli imam hatip lisesinde başladı ve altıncı sınıfta Bozdoğan Lisesine gelip,buradan mezun olduktan sonra Açık öğretim üniversitesine başladı.Bir yıl okuduktan sonra ticari hayata atılmak için okulu bırakıp,vatani görevinin acemi birliğini Bilecik’te usta birliğini Sakarya il jandarma alay komutanlığında yapmıştır.Askerlik sonrası baba mesleği olan lokantacılığı Bozdoğan'ımız da pazar yerinde yenilikler getirerek başlamıştır.Güzel bozdoğanımıza et döneri getirmiş ve bunu 1987  yılından beri sürdürmektedir.Daha sonraki yenilikleri ;ilk hazır dondurma,çiğ piliç , piliç çevirmeyi ve özellikle kış aylarında akşam çorbası ve yemek yeme ihtiyaçlarını Güzel Bozdoğan'ımızda saat 01.30'a kadar karşılamıştır.
Bozdoğan sevgisi fazla olduğu için tüm yatırımını ve pozitif düşüncelerini bozdoğan için harcamış,siyasi görüşünü sadece Mustafa Kemal Atatürk’ten alıp onun çizgisinde yürüyemeye devam etmektedir.
Güzel Bozdoğanımızın gelişmesi için meslek yüksek okulunun açılmasında çalışmalar yapmış ve bu meslek yüksek okulunun açılması için kurulan Bozdoğan İlçesi Eğitimi Kalkındırma derneğinde yönetici olarak görev almıştır. MYO’nun  ilçemize katacağı faydaları hakkında çalışmalar yapıp, esnaflarımızdan para yardımı toplamış(Dernek adına) ve MYO'nun yapımına faydalı olmuş ve Teşekkür Belgesi (MYO'dan)almıştır. 1987  Yılından beri  lokanta işletmeciliği tecrübesini (+40 yıllık baba mesleğini) pansiyon işletmeciliği ile birleştirmek isteyerek, aile bireylerinin kararı ile biricik kızının ismini vererek DOĞANUR İNŞAAT TURİZM GIDA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’ ni kurmuştur. Halen Lokantacılık, Pansiyon işletmeciliği ve Güzel Bozdoğan'da DOĞANUR YAŞAM evleri adı altında İnşaat sekteründe devam etmektedir.

Müzik Yayını

154538 Ziyaretçi

Sözlük