kesin kayıt tarihleri ve belgeleri

Birim İletişim Kayıt Bilgileri
     
 
  Birim ile İlgili Bilgiler:
  Adres: Adnan Menderes Üniversitesi Bozdoğan Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Rasim Menteşe Kampüsü 09760-Bozdoğan/AYDIN
  Ulaşım Bilgileri: Nazilli Otogar arkasındaki Minibüs Garajından Bozdoğan minibüslerine binmek suretiyle Yüksekokulumuza ulaşılabilir.
  Öğrenci İşleri Sorumluları: Mustafa ZENGİN
  Tel: 0 256 414 37 38/121
  E-Posta: bozdoganmes@adu.edu.tr
  Web Adresi: http://akademik.adu.edu.tr/myo/bozdogan/
 
     
 
     
 
  Kayıtla İlgili Bilgiler:
 

Bölüm KoduBölüm AdıKayıt Başlama TarihiKayıt Bitiş TarihiMazeret Kayıt Tarihi
  Halkla İlşkiler ve Tanıtım 03.09.2018 07.09.2018

Halkla İlişkiler ve Tanıtım İ.Ö. 03.09.2018 07.09.2018

Laborent ve Veteriner Sağlık
Lab.Vet.Sağlık İ.Ö.
 Mazeret Kaydı
03.09.2018
03.09.2018
03.09.2018
07.09.2018
07.09.2018
07.09.2018


 
     
ÖNEMLİDİR...
KESİN KAYIT İŞLEMLERİNİZ İÇİN YUKARIDA BELİRTİLEN TARİHLERDE, BELİRTİLEN ADRESLERE GEREKLİ BELGELERLE BİZZAT BAŞVURMANIZ GEREKMEKTEDİR !
 
- Başvurudan önce kesin kayıt için gerekli belgeler ve yapılması gereken işlemler aşağıda listelenmiştir.
- Tüm belgeleri inceleyiniz ve açıklamaları dikkatle okuyunuz !!!
- Doldurulması istenen belgeleri mutlaka doldurunuz
- Doldurmuş olduğunuz belgelerin çıktılarını alarak kayıt günü yanınızda getirmeyi unutmayınız !!!
 
Kesin Kayıt İçin Yapılacak İşlemler
     
 
Kesin kayıt için gerekli olan belgelerin tümü, aşağıda "Kesin Kayıt İçin Gerekli Belgeler" başlığı altında listelenmiştir.
Özel yetenek Sınavı ile yerleşen öğrenciler Bilgi İzleme Formunu kesin kayıt sırasında öğrenci işleri bürosunda dolduracaklardır.
(Belgeleri doldurma ve çıktı alma işleminde aşağıdaki sırayı takip ediniz.)
Bu belgelerden ;
Öğrenci Bilgi İzleme Formu, Ders Kayıt Formu, Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı Formu ve İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı Kayıt Formu nun kesin kayıt işlemi için gelmeden önce internet üzerinden doldurup çıktısını almayı unutmayınız !!!
 
     
Kesin Kayıt için Gerekli Belgeler
     
 
1- Adayın mezun olduğu orta öğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz. METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
2- Nüfus Cüzdanının Fotokopisi (Aslı kayıt anında kayıtla ilgili memura mutlaka gösterilmelidir.)
3- 12 adet 4.5 x 6 cm ebadında fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde, güneş gözlüksüz çekilmiş, erkek adaylar için sakalsız olmalıdır. Ayrıca fotoğrafların arkasına adınızı, soyadınızı yazarak küçük bir zarf içine koyunuz)
4- Kayıt esnasında 1990 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için http://kamu.turkiye.gov.tr/ adresinden askerlik durum belgesinin temin edilmesi, 1990 sonrası doğumlu adaylar askerlik durum beyannamesi doldurup çıktısını almak için TIKLAYINIZ...
5- Katkı Payı yatırıldığına dair ilgili banka dekontu; Kesin kayda gelmeden önce, katkı payınızı Halk Bankası Şubelerinden T.C. Kimlik Numaranız ile yatırınız. (KYK katkı kredisi başvurularının devam ediyor olması nedeniyle banka tahsilat işlemi 27.08.2015 Pazartesi  günününden  itibaren yapılabilecektir.) KATKI PAYI MİKTARINIZ İÇİN TIKLAYINIZ.
6- 2016-2017 OSYS Sonuç Belgesi (Bilgisayar Çıktısı)
7- Nazilli ve Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Söke Sağlık Yüksekokulu ve Veteriner Fakültesine kesin kayıt yaptıracak adaylar için tam teşekküllü hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu
8- Aydın ve Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programına alınacak öğrencilerin, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden, Sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı, ruh sağlığına ve özel şartlarda belirtilen boy ve kiloya sahip olduklarını belgeleyen rapor almaları gerekmektedir. Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi programına kesin kayıt yaptıracak adayların tam teşekküllü resmi bir hastaneden, eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu almaları gerekmektedir.
9- Tıp Fakültesine kesin kayıt yaptıracak adaylar için tam teşekküllü resmi bir hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu
10- Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna kesin kayıt yaptıracak adaylar için tam teşekküllü hastaneden alınacak Sağlık Kurulu Raporu
11- a-) Öğrenci Bilgi İzleme Formu - Ders Kayıt Formu - ; Gerekli bilgileriniz internet üzerinden doldurulup, ders kaydı yapılarak ikişer nüsha çıktı alıp, imzalanarak kesin kayda gelinecektir.

b-) Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı Kayıt Formu; Zorunlu Hazırlık Sınıfı olan birimlerde Zorunlu Hazırlık sınıfından veya diğer birimlerde Zorunlu Yabancı Dil Dersinden muaf olmak isteyen adaylar dolduracaktır. Gerekli bilgiler internet üzerinden doldurulup bir nüsha çıktı alınarak kesin kayda gelinecektir.
FORMLARI DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ…
   
12- İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı Kayıt Formu; Söke Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon ile Dış Ticaret Programlarına kesin kayıt yaptıracak adaylar dolduracaktır. Gerekli bilgiler internet üzerinden doldurulup bir nüsha çıktı alınarak kesin kayda gelinecektir. İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK SINIFINA KAYIT OLMAK İSTEYENLER! FORMU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ…
 
     
 
Kesin Kayıt için Önemli Notlar
     
 
1. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
2. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle onay işlemi ilgili birimler tarafından yapılır.
3. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
4. Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
5. Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilir.
6. Üniversitemiz, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
 
     
Önemli Hatırlatmalar
     
 
1. Kesin kayıt için istenilen belgelerin tümü öğrenci tarafından kayda gelmeden önce hazırlanmalıdır.
2. Adaylar askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, Kredi konusunda ayrıntılı bilgi için Birim Öğrenci işlerine ve/veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvuracaklardır.
3. Merkezi yerleştirme işlemi ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayın kaydını yaptırabilmesi, ilgili yükseköğretim kurumunun aradığı bütün koşulları taşımasına bağlıdır. Adayın internet (http://oss.osym.gov.tr) ortamında bir programı kazandığının yazılmış olması bu adaya, ilgili programın öngördüğü diğer koşulları taşımadan kayıt yaptırma hakkı vermez.
4. Yurt başvurusu için öğrenci belgenizi kayıt bitiminde kayıt bürosundan temin edebilirsiniz.

Müzik Yayını

154548 Ziyaretçi

Sözlük