KAYIT YENİLEME İŞLEMİ

BOZDOĞAN MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİNİN DİKKATİNE !!!

 

KAYIT YENİLEME İŞLEMLERİ

 

Katkı payı/öğrenim ücreti ödemelerinin Türkiye genelinde Halk Bankası Şubelerinden TC Kimlik Numarası ile 14.08.2014-31.08.2014 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. Havale veya EFT yoluyla yapılan ödemeler, ödeme miktarlarının doğrudan sisteme aktarılmaması ve ders kayıt formu düzenlenememesi nedeniyle kabul edilmeyecektir. Yapılacak ödeme miktarları sistem üzerinden banka şubelerine aktarılmıştır.

 

 

·     31.08.2014 Cuma günü mesai bitimi itibariyle katkı payı/öğrenim ücreti ödeme işlemi bitirilmiş olmalıdır, bu tarihten itibaren sistem kapanacak ve ödeme yapılamayacaktır.

·     Katkı payı/öğrenim ücreti bedelini sabahtan yatıranlar öğleden sonra, öğleden sonra yatıranlar ise aynı gün saat 18.00’den itibaren ders kaydını yapabilirler.

·      Ders kayıt işlemlerinin 29.08.2014-31.08.2014 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir.

·      Ders kaydının http://obisnet.adu.edu.tr adresinden yapılması gerekmektedir. Giriş şifreleri ile ilgili açıklamalar bu adreste verilmiştir.

·      Sisteme Giriş menüsünden öğrenci numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra Ders Kayıt İşlemleri menüsünden ders kaydının yapılması gerekmektedir.

·      Ders kayıtlarının danışmanlar tarafından 03.09.2014-09.09.2014 tarihleri arasında onaylanması gerekmektedir.

·      Ders kaydı yapan öğrenciler, 03.09.2014-09.09.2014 tarihleri içinde ders kayıtlarının onaylanıp onaylanmadığını http://obisnet.adu.edu.tr adresinden giriş yaparak kontrol edeceklerdir.

·      Kontrol sonucu:

o  Ders kaydı danışmanı tarafından onaylanmış olanlar “ONAYLANDI” olarak görülecektir. Bu öğrenciler 17.09.2014-28.09.2014 tarihleri arasında danışmanına başvuracak, ders kayıt formunu imzalayacak ve danışmanına da imzalatıp öğrenci işleri bürosuna teslim edecektir.

o  Ders kaydı onaylanmamış olanlar “ONAY BEKLİYOR” olarak görülecektir. Bu öğrenciler 10-11.09.2014 tarihlerinde danışmanına başvurarak ders kayıt işlemini tamamlayacak, ders kayıt formunu imzalayacak ve danışmanına da imzalatıp öğrenci işleri bürosuna teslim edecektir.

o  Katkı payı/öğrenim ücreti bedelinin ödendiğine ilişkin dekontun öğrenci tarafından saklanması gerekmektedir. Herhangi bir iade yapılması gerektiğinde, öğrenciden dekontun ibraz edilmesi istenecektir.

 

·      Kayıt yenileme işleminin tamamlanması için, yukarıda belirtilen süreler içerisinde;

o  Katkı payı/öğrenim ücreti bedelinin ödenmesi,

o  Ders kayıt formunun internet üzerinden öğrenci tarafından doldurulması,

o  Ders kayıt formunun öğrenci ve danışmanı tarafından imzalanması gerekmektedir.

o  Katkı payı/öğrenim ücretini ödemeyen öğrenciler kayıt yenilememiş sayılacak ve güz yarıyılında herhangi bir şekilde öğrencilik haklarından yararlanamayacaktır.

o  Danışman tarafından ders kayıt formu onaylanan ve katkı payı/öğrenim ücretini ödeyen öğrencilerin bilgisi, devam cetveli, sınav cetveli vb. listelerde yer alacaktır.

o  Devam cetveli, sınav cetveli vb. listelerde sistem tarafından atanmamış bir öğrencinin, manuel olarak isim yazarak derse veya sınavlara girmemesi/alınmaması gerekmektedir.

 

 

ÖNEMLE DUYURULUR

 

Müzik Yayını

154528 Ziyaretçi

Sözlük